Міністерство соцiальної політики України


Уряд посилив захист дітей, які залишились без батьківського піклування, і перебувають на окупованій території, території активних бойових дій або переміщені за кордон

15 Квітня 2022, 20:00

 

 

Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке забезпечує можливість встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування дітям, які під час воєнного стану проживали або перебувають на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться або велись активні бойові дії, або перебувають за межами України, і батьки яких не виконують свої обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати.

Такі діти зможуть отримати законних представників через встановлення над ними опіки родичами за місцем перебування опікуна. Законний представник зможе діяти в інтересах дитини, зокрема, вимагати її повернення з окупованих територій, а також з території іншої держави в разі її незаконного вивезення за кордон, в першу чергу, в Росію.

Рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається районною, районною у м. Києві держадміністрацією, районною військовою адміністрацією або виконавчим органом міської, селищної, сільської ради за місцем проживання, фактичного перебування або виявлення дитини.

Факт того, що батьки дітей не виконують своїх обов’язків з причин, які неможливо з’ясувати, підтверджується актом, складеним службою у справах дітей за встановленою формою.

Після завершення воєнного стану статус дитини має бути підтвердженим чи спростованим за процедурами та на підставі документів, передбачених законодавством.

«Зараз через активні бойові дії та масову евакуацію збільшується кількість дітей, які залишаються без батьків. Ми спростили влаштування таких дітей під опіку, піклування до родичів і розширили форми тимчасового влаштування для них.

Але невирішеним залишалось представництво інтересів дітей, які не мають статусу дитини-сироти, про батьків яких нічого невідомо, і яких примусово вивозять з місць бойових дій на непідконтрольні Україні окуповані території або до Росії. В той же час, в Україні ці діти мають родичів, які бажають взяти їх під опіку, піклування.

Тому ми напрацювали рішення, яке дозволяє під час дії воєнного стану встановити таким дітям статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, оформити над ними опіку та представляти їхні інтереси. Зокрема, вимагати їхнього повернення після незаконного вивезення.

Також наявність законного представника перешкоджатиме незаконному усиновленню українських дітей в Росії, яке зараз, за інформацією деяких джерел, має намір дозволити російська влада», - прокоментувала Марина Лазебна.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/21705.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове