Міністерство соцiальної політики України


Марина Лазебна обговорила питання соціального захисту з представниками ліквідаторів та потерпілих від аварії на ЧАЕС

23 Грудня 2021, 11:28

 

 

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, під час якої обговорювались питання належного рівня соціального захисту, порушені Президентом України Володимиром Зеленським під час наради Глави держави 14 грудня 2021 року.

На зустрічі Марина Лазебна поінформувала представників громадських організацій про зміни в пенсійному забезпеченні людей з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Зокрема, суттєві збільшення пенсій для них, в середньому на 2300 гривень, відбулись у липні 2021 році.

Наступного року автоматичні перерахунки, які забезпечать подальше зростання пенсій для людей з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС, відбудуться з 1 січня, з 1 березня та з 1 грудня.

Так, розмір мінімальної пенсії ліквідаторів з 1 січня 2022 року складе по:

І групі інвалідності - більше 14 600 грн;

ІІ групі - близько 9 500 грн;

ІІІ групі - більше 7000 грн.

Зазначена програма охопить майже 60 тисяч людей.

Також Марина Лазебна повідомила, що Уряд подав до Верховної Ради ініційований Президентом України законопроект про підвищення пенсійного забезпечення сім’ям загиблих військовослужбовців, у тому числі з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Представники всеукраїнських громадських організацій учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, відмітили, що держава, нарешті, звернула увагу на потреби та життєві питання ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС і подякували за ці позитивні зміни.

Також на зустрічі обговорювались інші програми соціальної підтримки, які були «заморожені» і розмір яких не переглядався протягом багатьох років.

Зокрема, розмір щорічної допомоги на оздоровлення не переглядали з 2005 року. У 2022 році її розмір буде збільшено більш ніж у 3 рази.

Компенсація на харчування не переглядалась з 2015 року. У 2022 році вона зросте на 20%.

Фінансування програми забезпечення ліквідаторів санаторно-курортним лікуванням протягом двох років було збільшено більш ніж на 50%. У Державному Бюджеті на 2022 рік на цю програму передбачено 269,0 млн грн, що дозволить забезпечити заплановані підвищення розміру вартості путівок.

Але, не дивлячись на ці підвищення, фактичний розмір багатьох програм залишається низьким. З огляду на це, Марина Лазебна запропонувала разом опрацювати пропозиції Президента України Володимира Зеленського щодо укрупнення існуючих соціальних програм для того, щоб їхній рівень був належним. Зокрема, напрацювати спільні пропозицій по таким програмам, як придбання ліків на безоплатній основі, забезпечення (компенсація) санаторно-курортного лікування, виплата компенсації за ліки та на харчування.

Учасники зустрічі дійшли згоди продовжити співпрацю та організовувати такі зустрічі на постійній основі для напрацювання узгоджених пропозицій.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/21182.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове