Міністерство соцiальної політики України


Міжвідомча робоча група підтримала спільне бачення Мінсоцполітики та Мінфіну щодо стимулювання людей до участі в системі пенсійних накопичень

3 Листопада 2021, 09:00

 

 

На другому засіданні робочої групи з питань запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення, яка є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, учасники під головуванням Марини Лазебної, Міністра соціальної політики України, обговорили ключові параметри загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Зокрема, обговорювали:

• Коло учасників – кого та на яких умовах залучати до системи.

• Внески: їх розміри та джерела фінансування.

• Архітектуру (інституційні елементи) системи і, відповідно, право вибору людини.

• Виплати у накопичувальній системі та інші випадки використання пенсійних накопичень.

Попередньо ці питання опрацьовувались учасниками робочої групи з міжнародними партнерами, об’єднаннями професійних учасників, об’єднаннями роботодавців та профспілками.

Марина Лазебна окремо подякувала Міністерству фінансів за активну позицію та готовність запровадити співфінансування накопичувальних внесків людей зі сторони держави, що може стати потужним стимулом для розвитку пенсійних накопичень в нашій країні та свідомого ставлення громадян до забезпечення власного пенсійного майбутнього.

Під час обговорення експерти підтримали концептуальні підходи, запропоновані Мінсоцполітики та Мінфіном, щодо моделі внесків на загальнообов’язкове пенсійне накопичення.

Такі підходи передбачають, що обов’язкові внески здійснюватимуться на користь людей роботодавцями за рахунок зниження Єдиного соціального внеску, без зростання податкового навантаження на бізнес. Людина буде сплачувати внески за рахунок власної заробітної плати на добровільній основі. При цьому, на користь тих людей, які приймуть рішення сплачувати накопичувальні внески за власний рахунок, держава сплачуватиме додаткові стимулюючі внески.

Таким чином, не відбуватиметься примусу громадян до сплати накопичувальних внесків за власний рахунок. Натомість будуть ефективні стимули до добровільної участі людей у сплаті внесків до системи та гнучкі умови розвитку системи в подальшому.

За результатами засідання робоча група направить Кабінетові Міністрів України рекомендації щодо узгоджених параметрів загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/20898.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове