Міністерство соцiальної політики України


Територіальні громади Запорізької області у форматі онлайн вивчали сучасні підходи до адміністрування соціального захисту

17 Вересня 2021, 15:03

 

 

Запорізький регіональний онлайн-семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад» продовжує низку навчальних заходів для територіальних громад, які реалізуються в рамках спільного проєкту Мінсоцполітики та Світового Банку.

Семінар відбувся 15-16 вересня 2021 року та зібрав близько 250 учасників із Запорізької області, серед яких - представники територіальних громад, а також структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих та районних державних адміністрацій, служби у справах дітей облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб, Головного управління Нацсоцслужби у Запорізькій області.

Руслан Шиханов, заступник Голови Запорізької обласної держадміністрації, у своєму вступному слові подякував Мінсоцполітики та Світовому Банку за організацію таких навчальних заходів та наголосив на їх важливості для працівників соціальної сфери тергромад. Зокрема, він зазначив: «Усім, хто здійснює соціальну допомогу, необхідно йти в ногу з часом та залишатися небайдужими до створення гідних умов для людей, які потребують захищеності. Завдячуючи подібним семінарам, ми маємо можливість покращувати свої знання та у подальшому на достойному рівні надавати послуги громадянам, які цього потребують».

Під час свого виступу заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко, зазначив про оновлення низки законодавчих актів у сфері соціального захисту, спрямованих на розмежування повноважень між центральним, регіональним рівнями та органами місцевого самоврядування. Зокрема, заступник Міністра наголосив: «Основний напрямок роботи на сьогодні – це уніфікація алгоритмів та чітке законодавче закріплення ролей і функцій щодо організації надання соціального захисту. Протягом останніх років відбулися достатньо серйозні зміни в підходах щодо надання соціальної підтримки, і наразі ми знаходимось на старті перехідного періоду, протягом якого запускається нова модель надання соціальної підтримки, де чітко визначені однакові повноваження для усіх тергромад щодо реалізації соціальної політики. Послуга має бути доступною та надаватися в якісному вигляді кожному мешканцю країни, а краще ніж тергромади на базовому рівні цю модель не побудує ніхто».

Під час першого дня навчального заходу учасники отримали можливість покращити свої знання щодо автоматизованої системи надання адміністративних послуг соціального характеру ПК «Соціальна громада». В своєму виступі керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Мінсоцполітики Любов Черська зосередила увагу на проблемних питаннях впровадження електронних сервісів у Запорізькій області та змінах у законодавчому полі. Крім цього, спікерка зазначила: «Якщо всі ланки, а це - органи місцевого самоврядування, органи соціального захисту населення районного та обласного рівнів працюють злагоджено, ми маємо суттєвий результат. Для цього і впроваджується Програмний комплекс «Соціальна громада» – людина повинна мати можливість отримати належну та ефективну соціальну підтримку у максимально стислі терміни».

У ході практичної частини першого дня заходу представниця ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» Тетяна Соломаха відповіла на запитання учасників та детально ознайомила їх із особливостями застосування ПК «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» під час формування електронних справ для надання соціальних допомог, пільг, субсидій.

Цікавим і корисним був представлений досвід впровадження адміністративних послуг соціального характеру у Веселівській та Комиш-Зорянській селищних територіальних громадах Запорізької області. Спікерки висловили вдячність організаторам заходу та зосередили свої виступи на впроваджені Програмного комплексу «Соціальна громада» на місцях та розповіли про переваги такої системи, адже вона націлена на кожного мешканця на території.

Протягом другого дня семінару-тренінгу учасники заходу ознайомилися з сучасними підходами до адміністрування соціальних послуг у громадах. Під час свого виступу, заступник Генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей – керівник експертної групи Мінсоцполітики Оксана Суліма відповіла на низку запитань учасників та наголосила на важливості створення дієвої системи соціальних послуг та наданні своєчасної допомоги населенню, яке цього потребує. Зокрема, спікерка зазначила: «Важливо не загубити всіх тих напрацювань, що були досягнуті раніше. Якість та обсяг послуг не можуть бути меншими, ніж до проведення децентралізації повноважень. Людина має бути в центрі уваги та відчувати себе максимально комфортно, мешкаючи у своїй громаді».

Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Руслан Колбаса зосередив свій виступ на організації виконання повноважень та функцій у сфері забезпечення прав дітей на рівні громади в умовах децентралізації. Зокрема, Руслан Колбаса зазначив: «Фаховий рівень співробітників служб у справах дітей збільшується з кожним днем, і наразі ми розуміємо, що сьогодні створюється нова система соціального захисту в Україні. Важливо, щоб кожний співробітник системи розумів ситуацію щодо дітей, які проживають на території громади, та володів методами та інструментами, якими, у разі необхідності, слід користуватися для забезпечення прав дітей».

Окрім цього, протягом другого дня навчального заходу учасники разом із досвідченими тренерами розглянули конкретну ситуацію в умовній громаді задля подальшого планування та організації розвитку соціальних послуг та забезпечення прав дітей на місцях.

Загалом, семінар-тренінг отримав виключно позитивні відгуки від учасників заходу, які найбільше відзначали його актуальність та корисність для фахівців тергромад в умовах сьогодення.

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/20667.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове