Міністерство соцiальної політики України


Уряд затвердив Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року

24 Лютого 2021, 13:29

 

Сьогодні на засіданні Уряду затверджено Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Програмою передбачені наступні кроки.

Вперше будуть розроблені типові програми для постраждалих осіб та відповідні програми для дітей-кривдників з методичними рекомендаціями їх виконання; форми статистичної звітності тощо.

Державною програмою передбачено розширення мережі, зокрема додатково буде створено 450 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб (притулків, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, денних центрів соціально-психологічної допомоги/ спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування).

Вже в 2021 році передбачено проведення судових засідань у дружньому до дитини оточенні.

До 2022 року передбачено оновлення Державних стандартів щодо забезпечення включення до компонента дошкільної, початкової, середньої, професійної, вищої освіти положень ціннісних орієнтирів ненасильницької поведінки.

Кожен рік передбачено проходження 125 особами психологічної програми підготовки суддів, прокурорів, адвокатів, слідчих по реалізації норм права в інтересах постраждалої дитини з урахуванням міжнародних стандартів та рекомендацій.

Запроваджено заходи забезпечення індивідуального підходу до допиту дітей незалежно від їх статусу у кримінальному провадженні.

Передбачено залучення бізнесу в розбудову системи запобігання та протидії насильству та/або насильству за ознакою статі, в тому числі запобігання насильству в трудових колективах, як частини корпоративної соціальної відповідальності.

Створено кабінети первинної допомоги постраждалим особам на базі закладів охорони здоров’я.

Програма забезпечить створення системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях з врахуванням стандартів Конвенції Ради Європи „Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, яку ратифіковано 46 країнами та Європейським Союзом.

Орієнтовний обсяг видатків, передбачених на реалізацію державної програми протягом 2021–2025 років, становитиме:

з державного бюджету – 833 083,7 тис. грн,
з місцевих бюджетів – 391 180,9 тис. грн,
з інших джерел – 102,0 тис. грн.

 

 

Довідково

Станом на 01.01.2021 в Україні створено та функціонує 33 притулки у 18 областях та м. Києві, 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, 10 денних центрів соціально-психологічної допомоги постраждалим особам. Усі ці спеціалізовані служби підтримки направлені на надання соціальних послуг, у тому числі тимчасового притулку особам, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Вперше з січня 2020 року на базі державної установи „Урядовий контактний центр” запрацювала урядова „гаряча лінія” 15-47 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Станом на 01.01.2021 року на „гарячу лінію” 15-47 надійшло 29 344 звернень.

Протягом 2020 року суб’єктами взаємодії зафіксовано 211 362 звернення з приводу домашнього насильства, що на 61,9 % більше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (130 514 звернень), з них:

від дітей надійшло 2 765 звернень, що становить 1,3 % від загальної кількості;

від жінок – 180 921 звернення, що становить 85,6 % від загальної кількості;

від чоловіків – 27 676 звернень, що складає 13,1 % від загальної кількості звернень.

Обліковано 262 звернення щодо вчинення домашнього насильства стосовно осіб з інвалідністю.

Детальніше – в інфографіці

 

   

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/19691.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове