Міністерство соцiальної політики України


Служби у справах дітей створені у 821 громаді

11 Лютого 2021, 14:39

 

Про це повідомила Марина Лазебна, Міністр соціальної політки, під час засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства 11 лютого:
«Станом на 1 лютого цього року служби у стравах дітей утворені у 821 громаді (57,1%). Багато це чи мало?
Якщо згадати, що обов’язок утворити в кожній громаді службу у справах дітей з’явився у січні 2017 року, – то, точно, мало. Нам доводиться встановлювати правила на перехідний період і переконувати органи місцевої влади, наскільки це важливо - забезпечити безперервність роботи системи захисту прав дитини, що це першочергове питання.

При цьому, з тих 821 громади, які на сьогодні створили служби у справах дітей, близько 500 зробили це протягом 2020 року. Це більше, ніж за попередні три роки разом. І це точно позитивна тенденція, яку потрібно розвивати.

Також дуже важливе питання - введення у територіальних громадах посад фахівців із соціальної роботи, які мають забезпечити соціальну роботу, виявлення вразливих дітей і сімей, які мають ризик потрапити або перебувають у складних життєвих обставинах.

Є області, у яких проводиться відповідна робота, є по одному, по два фахівці із соціальної роботи у кожній громаді.

Але ми бачимо і неприпустимі ситуації, коли лише 20% громад області мають фахівців з соціальної роботи, або, наприклад, коли є лише 1 фахівець на 54 територіальні громади.

Ми розуміємо, що громадам потрібно допомогти розгорнути роботу із соціального захисту своїх мешканців, бо краще попередити, ніж працювати з наслідками.

Тому Мінсоцполітики запровадило пілотний проект «Розвиток соціальних послуг».

У 2020 році в державному бюджеті було передбачено фінансування на підтримку розвитку п’яти соціальних послуг:
- денного догляду для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю;
- супроводу під час інклюзивного навчання;
- соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці;
- тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
- підтриманого проживання.

Отримати цю державну підтримку було достатньо просто: потрібно було мати фахівця із соціальної роботи у громаді і співпрацювати з громадськими організаціями.

Заявку на участь у конкурсі подали лише 5 територіальних громад. Якщо не буде ініціативи, то як ми зможемо допомагати?!

На цей рік також передбачені кошти в бюджеті для такої підтримки. Можливості є, їх потрібно використовувати.

Окрім того, ми готуємо рішення Уряду щодо проведення пілотного проекту з організації у територіальних громадах системної соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах.

Пілот буде проводитись у межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

За результатами пілотного проекту територіальним громадам надаватиметься технічне оснащення (комп’ютерна техніка, транспортні засоби) для забезпечення діяльності фахівців із соціальної роботи.

Також готуються специфікації для оснащення меблями і необхідним устаткуванням малих групових будинків, дитячих будинків сімейного типу, центрів соціальної підтримки дітей та сімей».

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/19639.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове