Міністерство соцiальної політики України


У листопаді субсидію на ЖКП отримували близько 3 млн домогосподарств, а середній розмір виплат становив майже 1.2 тис грн, - Віталій Музиченко

4 Грудня 2019, 15:11

Міністерство соціальної політики здійснює планову виплату пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги.

Про це заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко заявив під час круглого столу “Щодо стану надання житлових субсидій” Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

“У листопаді 2019 року субсидії отримувало близько 3 млн домогосподарств, а середній розмір виплат становив майже 1.2 тис грн. При цьому 95% субсидіантів отримують виплати у готівковій формі. Уже зараз у готівковій формі профінансовано 3,1 млрд грн”, - зазначив Віталій Музиченко.

За словами заступника Міністра, надання монетизація житлових субсидій (тобто їх виплата у грошовій формі) здійснюється з 1 січня 2019 року. “Такий механізм заохочує субсидіантів до раціонального споживання житлово-комунальних послуг - внаслідок зменшення фактичного споживання послуг домогосподарством (менше за встановлений розмір соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами). Всі зекономлені кошти житлової субсидії члени домогосподарства можуть використовувати на власний розсуд”, - наголосив Віталій Музиченко.

Нагадаємо, що зараз діють дві моделі монетизації: безготівкова форма (кошти перераховуються на персональний обліковий запис одержувача в АТ ,,Ощадбанк”, звідки спрямовуються лише на оплату житлово-комунальних послуг), та готівкова форма (готівка виплачується безпосередньо одержувачу).

Також з 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на ЖКП. За словами заступника Міністра Віталія Музиченка, зараз відомство проводить активну роботу із територіальними підрозділами – з метою максимального інформування населення про запровадження змін.

 

 

 

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/17956.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове