Міністерство соцiальної політики України


Делегація України взяла участь у Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку у Нью-Йорку

19 Липня 2019, 12:55

 

Українська делегація за участі Міністра соціальної політики Андрія Реви та Першого заступника Міністра Ольги Крентовської, взяла участь у Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку, під егідою Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР).

У рамках проведення Форуму до учасників з виступом звернулась Ольга Крентовська, пропонуємо до уваги текст виступу.

 

Виступ делегації України на Політичному форумі високого рівня    з питань сталого розвитку

(16-19 липня 2019 р.)

Пане Голово,

Шановні делегати,

Дорогі колеги,

Я хотіла би почати зі слів подяки організаторам. Це честь брати участь у Політичному форумі високого рівня з питань сталого розвитку. Для українського суспільства ця тема є надзвичайно важливою.

У 2015 році Уряд ухвалив Національну стратегію з прав людини для вирішення системних проблем забезпечення інклюзивності та рівності. Стратегія спрямована на об'єднання суспільства навколо цінностей прав і свобод людини. Реалізація Стратегії забезпечується активним розвитком законодавства, спрямованого на просування стандартів прав людини на основі стандартів недискримінації.

Згідно з ціллю 1 сталого розвитку, „Подолання бідності” та десятою ціллю „Скорочення нерівності” Україна реалізує Стратегію подолання бідності. Це відбувається в умовах російської військової агресії проти України, яка триває більше 5 років і викликає примусове переселення і втрату роботи, доходів і майна для 1,4 мільйонів українців. Проте цілеспрямована робота дає можливість поступово збільшувати доходи та зменшувати бідність у країні. Уряд прийняв Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень для внутрішнього переміщення, спрямованих на підвищення рівня та якості життя внутрішньо переміщених осіб.

Пенсійна реформа, введена в 2017 році, відіграє важливу роль у подоланні бідності. За останні три роки середня пенсія збільшилася на 70%.

Ми зосереджуємось на підвищенні доходів вразливих груп населення за рахунок підвищення гарантованих виплат - мінімальної заробітної плати, пенсій, ставок соціальної допомоги та надання додаткових послуг зайнятості тим людям, які мають труднощі з працевлаштуванням на ринку праці.

Більше того, політика національного законодавства спрямована на поліпшення проблем, пов'язаних з працею:

- розширення можливостей для продовження трудової діяльності для літніх працівників,

- забезпечення гнучкої організації праці та робочого часу для таких працівників;

- сприяння рівновазі праці та особистого життя,

- забезпечення рівних прав та можливостей для людей з інвалідністю.

 

Пріоритетом національної політики щодо реалізації цілі 8 „Гідна праця та економічне зростання” є подолання відсутності гідної праці з метою зменшення трудової міграції за кордон та повернення трудових мігрантів до України.

Україна робить прогресивні та систематичні кроки у таких сферах, як дерегуляція економіки, вдосконалення трудового законодавства, розвиток малого та середнього бізнесу, побудова соціального діалогу.

Завдяки реформі місцевого самоврядування та децентралізації, були створені потужні фінансові та економічні стимули для місцевих органів влади для створення нових робочих місць та підвищення ефективності функціонування регіональної економіки.

Уряд уповноважив територіальні громади ресурсами та заохочував їх до максимальних інвестицій у людський розвиток, а також до інклюзивної політики регіонального розвитку. Реалізація цілі 16 „Мир, справедливість і сильні інститути” сприятиме розвитку мирного і відкритого суспільства, усуненню всіх видів людської експлуатації.

У рамках реформи системи освіти згідно з ціллю 4 «Якісна освіта» у 2017 році був затверджений новий Закон України «Про освіту». Цей Закон передбачає збільшення різних видів і форм освіти для всіх українців, незалежно від їхніх доходів. або місце проживання, здійснення інклюзивної освіти для осіб з особливими освітніми потребами.

Цього року був прийнятий Закон „Про соціальні послуги”, який суттєво змінив і вдосконалив законодавство про надання соціальних послуг. Були запроваджені нові послуги, у тому числі для дітей, сімей з дітьми, людей з обмеженими можливостями та людей похилого віку.

Український Уряд докладає значних зусиль для подолання проблеми торгівлі людьми та зниження рівня насильства в суспільстві. Зокрема, уряд регулював надання послуг людям, які постраждали від торгівлі людьми, насильства в сім'ї, гендерного насильства та насильства над дітьми.

Для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків відповідно до цілі 5 „Гендерна рівність”, Уряд України затвердив два основні документи:

- Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року;

- Національний план дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року.

Для контролю за виконанням завдань в Україні було впроваджено розгалужену систему моніторингу. Він включає щорічні звіти про рух країни до досягнення всіх 172 показників до 2030 року, цільові звіти про досягнення основних пріоритетів та періодичні перевірки відповідності національного законодавства та ЦСР.

Таким чином, поточний цільовий звіт присвячений ситуації дітей та молоді в контексті цілей сталого розвитку.

Підсумовуючи, я хотіла би висловити впевненість у тому, що досягнення цілей сталого розвитку є потужною рушійною силою для повного впровадження міжнародних стандартів у національне законодавство.

Дякую за увагу.




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/17384.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове