Міністерство соцiальної політики України


Підведені підсумки 15-річної діяльності Профспілки працівників соціальної сфери України

19 Квітня 2019, 13:34

 

18 квітня 2019 року відбувся Пленум Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України. Порядок денний Пленуму «Реалізація завдань Профспілки щодо соціально-економічного захисту членів Профспілки, визначених Статутом та Пріоритетними напрямами діяльності Профспілки - підсумки 15- річної діяльності» був присвячений ювілею Профспілки.

Заслухавши і обговоривши доповідь «Реалізація завдань Профспілки щодо соціально-економічного захисту членів Профспілки, визначених Статутом та Пріоритетними напрямами діяльності Профспілки - підсумки 15- річної діяльності» Пленум відзначив, що створення Профспілки в травні 2004 році було своєчасним і необхідним. Об’єднання працівників підприємств, установ, закладів та організацій соціальної сфери в окрему Профспілку виправдало мету, яка була поставлена – об’єднати близьких за своїми проблемами працівників соціальної сфери, що дало можливість більш уважніше вивчати і вирішувати питання захисту прав та інтересів членів Профспілки.

У рамках реалізації норм і положень Генеральної, Галузевої угод, колективних договорів профспілковою стороною вживались заходи для вирішення спірних питань шляхом переговорів з представниками всіх гілок влади.

За ініціативою Профспілки і завдяки спільним зусиллям сторін соціального діалогу вирішувались питання нормативів чисельності працівників територіальних центрів соціального обслуговування; враховувались окремі пропозиції при прийнятті постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці державних службовців, при упорядкуванні умов оплати праці працівників установ соціального захисту (соціальних працівників, соціальних робітників та інших), відстоювали право педагогічних працівників соціальної сфери при встановленні надбавок та врегулювання питання надання їм щорічної основної відпустки та інші.

Центральна Рада Профспілки вносила пропозиції при розробці Типових положень  установ та закладів соціального захисту.

Виборними органами Профспілки забезпечувався громадський контроль за додержанням законодавства про працю, за створенням належних умов для праці, виконанням вимог охорони праці.

Проводилась відповідна робота у напрямку задоволення соціально-культурних, духовних потреб та інтересів членів Профспілки, розвитку фізичної культури і спорту, організації оздоровлення та відпочинку дітей працівників галузі.

Робота Центральної Ради Профспілки спрямовувалась на посилення виконавчої дисципліни, розвиток демократичних засад, активізацію мотиваційних аспектів профспілкового членства. Надавалась методична допомога організаційним ланкам. Проводилась робота з удосконалення системи морального і матеріального заохочення та стимулювання профспілкових кадрів та активу.

Потребує активізації робота зі зміцнення та розвитку Профспілки, а також посилення фінансова та виконавська дисципліна в її організаційних ланках. Актуальними для профспілкових організацій залишаються завдання:

- збереження і збільшення чисельності членів Профспілки, створення профспілкових організацій у установах та і організаціях, залучення до профспілок молоді;

- реалізації заходів щодо кадрового зміцнення Профспілки, підвищення ефективності формування і використання кадрового резерву,

- залучення молоді до складу керівних профспілкових органів,

 підвищення професіоналізму профспілкових кадрів;

- активізації інформаційної роботи.

 Основною метою ідеологічної роботи Профспілки Пленум вважає виховання активного і свідомого членства в Профспілці за рахунок демократизації профспілкового життя, забезпечення особистої участі членів Профспілки у вирішенні всіх питань діяльності профспілкових організацій.

Пленум вважає, що сильною є тільки профспілкова організація, яка ефективно захищає інтереси членів Профспілки, користується їх довірою і підтримкою, здатна організувати колективні дії на захист соціально-економічних прав трудящих, має достатні фінансові та кадрові ресурси, раціональну, працездатну структуру для безумовного виконання покладених на неї завдань.

Заслухавши доповідь

Пленум Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України прийняв відповідну постанову та Звернення до членів Профспілки.

  

                                                                                             

ЗВЕРНЕННЯ

до членів Профспілки, до всіх працівників соціальної сфери України

 

14 травня цього року виповнюється 15 років від доленосної для працівників соціальної сфери України дати – створення  Професійної спілки працівників соціальної сфери України. Створення Профспілки ставило за мету об’єднання працівників підприємств, установ і організацій, близьких за своїми проблемами, що дало можливість більш уважніше вивчати і вирішувати питання захисту прав та інтересів членів Профспілки. Результати діяльності Профспілки засвідчили, що формування новоствореної організації було вкрай своєчасним.

За цей час Профспілка заклала надійний фундамент для подальшого зміцнення своїх позицій як виразника інтересів спілчан. Завдяки принциповій позиції Центральної Ради Профспілки, обласних рад Профспілки, профспілкових комітетів первинних профспілкових організацій, проведенню політики соціального партнерства, небайдужості до проблем спілчан вдалося не тільки зберегти, але і укріпити Профспілку, здобути авторитет не тільки серед членських організацій Профспілки, а і в профспілковому середовищі Федерації профспілок України.

Минуле пятнадцятиріччя було насичене подіями та напруженою працею. 

Сьогодні Профспілка є складовою частиною профспілкового руху України, діє у відповідності до Конституції України і Законів України “Про об’єднання громадян”, “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, в своїй діяльності керується Кодексом законів про працю України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, загальноприйнятими нормами і принципами міжнародного права профспілкового руху, а також основними документами Профспілки: Статутом Профспілки, Програмою діяльності „Підтримка. Захист. Гарантія”.

З перших кроків своєї діяльності Центральна Рада Профспілки активно використовує надані їй законодавством права щодо представництва та захисту колективних інтересів працівників галузі.

Пріоритетними завданнями у соціально-економічній сфері Профспілка вважає створення умов для забезпечення конституційного права членів Профспілки на працю і продуктивну зайнятість, підвищення реального рівня доходів членів Профспілки, створення ефективних стимулів до праці, підвищення її якості та продуктивності, розроблення, укладення та виконання колективних договорів на кожному підприємстві, в установі та організації соціальної сфери, надання  допомоги у вирішенні соціально-економічних проблем членів Профспілки.

Профспілка здійснює представництво та соціально-економічний захист працівників соціальної сфери через Галузеву угоду, яка укладається з Міністерством соціальної політики України, і передбачає зобов’язання сторін у сфері праці та трудових відносин, оплати праці та підвищення реального рівня доходів працівників, покращення умов і охорони праці, соціального захисту та задоволення духовних потреб, організації оздоровлення членів Профспілки та членів їх сімей.

Взаємовідносини Профспілки з органами виконавчої влади на державному, галузевому і на рівні установ, організацій та підприємств соціальної сфери здійснюються на основі принципів соціального партнерства та соціального співробітництва з розроблення відповідних актів законодавства та нормативно-правових документів, спільних консультацій з питань регулювання трудових відносин, забезпечення гарантій трудових прав працівників, здійснення їх соціального захисту й удосконалення законодавства про працю.

Основна мета Профспілки залишається незмінною - підвищення рівня життя членів Профспілки.

Центральна Рада Профспілки висловлює впевненість, що профспілкові організації будуть і надалі рішуче виступати на захист інтересів і прав працівників соціальної сфери, зроблять все можливе, щоб рівень поваги і довіри до Профспілки зростав з року в рік. Центральна Рада Профспілки  закликає організації галузевої Профспілки, всіх працівників соціальної сфери об’єднатись  для відстоювання своїх соціально-економічні прав та  інтересів, збільшувати ряди членів Профспілки.

Тільки в єдності — наша сила!

 

 

За дорученням

Центральної Ради Профспілки

працівників соціальної сфери України

 

Голова Профспілки                Володимир Тьоткін




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/16987.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове