Міністерство соцiальної політики України


Держава зробила все можливе для того, щоби голос родин утримуваних в російському полоні українських моряків був почутий в ООН

21 Березня 2019, 17:02

Про це заявила заступник Міністра Наталія Федорович 19 березня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі під час прес-брифінгу на тему: „Підсумки візиту родичок українських моряків-військовополонених в штаб-квартиру ООН”.
У медіа-заході взяли участь Наталія Федорович - заступник Міністра соціальної політики України, Наталія Мокряк - мати лейтенанта Романа Мокряка, командира малого артилерійського катера „Бердянськ” Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Ольга Оприско - дочка старшого матроса Андрія Оприска, члена екіпажу малого артилерійського катера „Нікополь” Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Генадій Курочка - організатор проекту „Azov Sailors’ Women”, співзасновник УКМЦ, Олена Ганцяк-Касків - організатор проекту „Azov Sailors’ Women”, голова громадської організації „Простір гідності”.
Наталка Федорович наголосила на тому, що держава зробила все можливе, щоб задіяти голос жіноцтва, щоб їхній голос було почуто у Штаб-квартирі ООН.
„У Штаб-квартирі ООН нам вдалося привернути увагу до цієї проблеми через мову, яка зрозуміла для всіх – мову людського серця, через розуміння кожною людиною, що сім’ї повинні бути разом”, - заявила Наталка Федорович.
Вона висловила окрему подяку Віце-прем`єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе за підтримку ідеї участі родичок військовополонених моряків у заходах сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку, усім хто підтримав реалізацію цієї ідеї.
Родички українських моряків, які потрапили у російський полон внаслідок інциденту у Керченській протоці, відвідали штаб-квартиру ООН та виступили на засіданні Ради безпеки ООН 15 березня та заходах сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку. Від імені родин військовополонених виступала Ольга Оприско.
„Для нас це був ще один шанс звернутися до світової спільноти і розповісти через нашу персональну історію ту правду, яку, на жаль, не завжди легко донести. Ми зробили це, щоб звільнення наших рідних стало питанням людяності. Наші слова, слова рідних, мають велике значення. Це суттєвий крок у нашій боротьбі за звільнення рідних. Ми почули багато слів підтримки та конструктивних пропозицій, як діяти далі ”, - розповіла Ольга Оприско.
„Я відчула, що люди нас підтримують і співчувають. Це дало нові сили для боротьби за повернення наших хлопців додому. Ми зараз маємо ідеї, як далі привертати увагу до цього питання», – сказала Наталія Мокряк.
За словами родичок моряків, зараз єдине джерело зв’язку із ними – адвокати та український консул. «Побачення і дзвінки нам не дозволили. Листи також не передають, хоча вони абсолютно нейтральні. Я писала лист навіть через Червоний Хрест, і його не передали. Це не питання цензури, це використовується як метод тиску», – сказала Ольга Оприско. Вона додала, що батько намагається використовувати час із користю, читає, займається спортом.




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/16869.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове