Міністерство соцiальної політики України


На Миколаївщині пройшов семінар "Правовий захист осіб, які постраждали від домашнього насильства. Співпраця суб’єктів взаємодії щодо попередження домашнього насильства"

6 Лютого 2019, 17:25

 

05 лютого 2019 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Правовий захист осіб, які постраждали від домашнього насильства. Співпраця суб’єктів взаємодії щодо попередження домашнього насильства» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад. Директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Єльчієва О.Р. виступила з вступними словами та наголосила на важливості даної теми, розповіла про зміни в законодавстві, які набули чинності останнім часом, а також подальші перспективи реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії  домашньому насильству в Миколаївській області.

Під час семінару розглянуто таку важливу тему, як організація роботи із запобігання та протидії домашньому насильству в місцевих державних адміністраціях та виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад та взаємодії у даному напрямку з іншими органами та установами, лектором якої була уповноважена особа з питань запобігання та протидії домашньому насильству, начальник відділу по роботі з сім’єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Дмитрієва З.Г.

Також під час семінару Кручиновою М.Ю., заступником директора Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівником обласної мобільної бригади висвітлено питання роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та доведено до відома присутніх про шляхи впровадження у Миколаївській області проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Крім того, нею проведено практичне заняття із слухачами за темою: «Організація роботи з особами, які постраждали від домашнього насильства».

З метою виключення застосування медиації після вчинення фізичного, сексуального та економічного насильства, Клопова Лариса Федорівна, керівник Миколаївської школи медіації, провела практичне заняття на тему: «Медіація, як один із методів вирішення конфліктів та спорів в сім’ї».

Жепало Вадим Миколайович, начальник відділу правопросвітництва Другого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, провів лекцію-консультацію на тему: «Надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або від насильства за ознакою статі», ознайомив слухачів із Законом України від 06.12.2017 № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашнього насильства та боротьбу з цими явищами», а на практичному занятті розповів про запровадження в Україні спеціальних заходів стосовно кривдника, наявність яких зумовлена впровадженням в Україні кращих світових практик реагування на виявлені випадки насильства, особливо щодо захисту постраждалих осіб.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/16668.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове