Міністерство соцiальної політики України


Рада Європи підтримає Україну у розвитку соціальних прав

18 Січня 2019, 15:46

 

16-17 січня у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018 – 2021 роки (Розділ І. Права людини) у Києві відбулися дводенні консультації заінтересованих сторін стосовно визначення напрямів проектної співпраці з посилення поваги до соціальних прав у контексті Європейської соціальної хартії (переглянутої). Організатором заходу виступила Рада Європи. У консультаціях брали участь представники профільних міністерств, соціальних партнерів, міжнародних та національних неурядових організацій,  народні депутати.

У своєму виступі Державний секретар Мінсоцполітики Віктор Іванкевич підкреслив важливість залучення потенціалу Ради Європи для спрямування спільних зусиль на посилення поваги до соціальних прав в Україні як на національному, так і на місцевому рівнях. Реалізація проекту у сфері соціальних прав за підтримки Ради Європи посилить також євроінтеграційні зусилля нашої країни у соціально-трудовій сфері у межах  виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Упродовж двох днів відбулися активні обговорення та дискусії, які торкалися проведення реформ у сферах охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, освіти, підтримки осіб з інвалідністю та низки інших питань у контексті Європейської соціальної хартії (переглянутої), яку ще називають європейською соціальною конституцією. Хартія охоплює за своїм змістом 31 соціальне право.

За результатами консультацій буде підготовлено звіт та рекомендації від Ради Європи, які стануть основою для реалізації спільного проекту у сфері соціальних прав в Україні.

У свою чергу, пан Крістоф Пуарел, директор Директорату з прав людини Ради Європи, зазначив, що це перший проект Ради Європи, який стосуватиметься саме соціальних прав. Він високо оцінив фаховість дискусій, активність учасників як від урядових структур, так і громадянського суспільства і запевнив учасників консультацій у підтримці Ради Європи розвитку соціальних прав в Україні.

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/16583.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове