Міністерство соцiальної політики України


Звернення Міністра соціальної політики Андрія Реви з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

1 Грудня 2017, 17:25

Дорогі друзі!

 

Третього  грудня українське суспільство разом зі світовою спільнотою відзначає  Міжнародний день людей з інвалідністю.

Цей день – ще одна нагода зазначити, що від ставлення суспільства до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості громади.

Нагадаємо, що сучасне суспільство  зробило свій цивілізаційний вибір, коли офіційні державні структури багатьох країн, громадські організації і громадянські позиції не байдужих до проблем осіб з інвалідністю окремих людей, принесли в нашу цивілізацію ті ноти надії, які раніше ігнорувалися. Наприкінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю». Це час, у який наше суспільство спромоглося дати відповідь на важливі питання і знайти себе в цій проблемі, і цей пошук приніс позитивні результати. Про проблеми та потреби людей з інвалідністю заговорили на повний голос, питання перевели в площину активних практичних рішень, а права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота набула системного характеру.

Україна свідомо взяла на себе і неухильно виконує міжнародні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних соціально-побутових умов. Конституція гарантує їм рівні права з іншими громадянами.

Як Міністр соціальної політики можу запевнити, що ми робимо й надалі робитимемо все для того, щоб наші співгромадяни з інвалідністю відчували турботу влади, вчасно одержували соціальну допомогу, пенсійні виплати, інші державні гарантії.

Так, станом на сьогодні більш ніж 90 відсотків будівель та споруд не відповідають нормам доступності та не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю і для урегулювання цієї проблеми протягом останніх 2 років до Верховної Ради України внесено цілу низку проектів законів, прийняття яких посилить відповідальність посадових осіб.

Уряд також вносить зміни до трудового законодавства, якими впроваджуються стимулюючі механізми для роботодавців з метою забезпечення ними реалізації прав осіб з інвалідністю на працю, зокрема шляхом дії альтернативних варіантів виконання нормативу робочих місць.

Реформується також система надання соціальних послуг, що, серед іншого, передбачає здійснення поступової деінституціалізації інтернатних установ, зокрема дитячих будинків-інтернатів та психоневрологічних інтернатів. Успішна деінституціалізація можлива за умови розвитку альтернативних форм догляду за особами з інвалідністю за місцем проживання з метою забезпечення виховання дитини у сімейному середовищі та включення осіб з інвалідністю до життя місцевої громади.

Важливим напрямком, про який також хочу зазначити, є комплекс реабілітаційних послуг. В системі Міністерства соціальної політики та органів соціального захисту населення регіонального та місцевого рівнів діють 152 реабілітаційні установи, у тому числі  8 установ безпосередньо підпорядковані Мінсоцполітики. В цих установах можуть отримувати реабілітаційні послуги особи з усіх регіонів України. За минулий рік у зазначених установах отримали реабілітаційні послуги 17 033 осіб з інвалідністю, з них 14 216 дітей з інвалідністю із яких 1 300 інтегровано в загальноосвітні навчальні заклади.

Уряд приділяє особливу увагу питанню підтримки особам з інвалідністю з числа учасників антитерористичної операції, а саме щодо протезування та забезпечення їх родин житлом.

З проведеною роботою по усіх цих напрямках можна ознайомитися у спеціальній інформаційній довідці, яку розробило Міністерство соціальної політики, за цим посиланням.

Заходи, до яких в цей День  ООН закликає  усі країни, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства.

І  ми також  приєднуємося до міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий  до цієї  проблеми, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя.

Інвалідність – це не вирок. Життя доводить, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і активними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають оточуючих.

Наснаги усім Вам, міцного здоров’я та оптимізму. Хай у Вашому житті будуть лише перемоги і не буде нездоланних перешкод та байдужих людей!

Щастя, миру та злагоди!

 

З повагою                                                                                     Андрій РЕВА
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/14433.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове