Міністерство соцiальної політики України


Уже більше тисячі родин оформили онлайн допомогу при народженні дитини

20 Липня 2017, 17:35

Днями кількість онлайн-заявників на отримання допомоги при народженні дитини перевищила тисячну позначку.  

Відтак електронна послуга, яку 30 березня 2017 року разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування, поступово набуває популярності серед новоспечених батьків.

За даними Держагентства, послугою вже скористалися у кожному регіоні України. Переважна більшість користувачів висловила високу оцінку електронного сервісу. Їм до вподоби легкий спосіб авторизації, зрозумілість інтерфейсу і підказки під час роботи з формою. Близько третини заявників – чоловіки.

 

У чому суть нововведення

Раніше подати документи на отримання допомоги можна було лише у паперовій формі під час особистого візиту до відділів соцзабезу. Так, 2016 року близько 400 тис. українців відвідали особисто органи соцзахисту населення, витративши на це купу часу.

Завдяки онлайн-сервісу запроваджено принципово новий рівень якості обслуговування. Всі необхідні документи можна подати у будь-який зручний час – 24 години на добу сім днів на тиждень – через Інтернет.

Більш того, завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники. Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника. Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.    

 

Де скористатися послугою

Електронна послуга доступна на порталі Мінсоцполітики
e-services.msp.gov.ua. Згодом нею також можна буде скористатися на Єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua.

 

Як це працює

Процес авторизації користувача на порталі e-services.msp.gov.ua відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.    

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

 

Строки надання послуги

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення. Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

Кому завдячувати

Електронна послуга стала можливою завдяки плідній співпраці Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції та Державного агентства з питань електронного урядування.

Ініціатива реалізується також за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа.

  

Цитати:

Андрій Рева, міністр соціальної політики України:

«Це вже – друга соціальна послуга після житлової субсидії, оформлення якої ми запровадили онлайн. Доступність і зручність послуг для громадян є одним із пріоритетів роботи міністерства».

 

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України:

«Електронні послуги для бізнесових організацій і громадян – невід’ємна складова впровадження реального електронного урядування в України. Доступні та прозорі, швидкі та зручні – вони заощаджують час, фінансові ресурси та мінімізують ризики корупції. До кінця року Держагентство планує запустити ще низку онлайн-сервісів. Тож я би порадив усім українцям, які ще не мають електронного цифрового підпису, оформлювати його. Тому що онлайн-сервісів згодом побільшає, а ЕЦП дозволить повною мірою відчути переваги користування ними».

 

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа:

«Перед Програмою EGAP, за підтримки якої було розроблено цю послугу, стоїть надзвичайно амбітне завдання: допомогти впровадити в Україні нові електронні послуги, які користуються найбільшим попитом громадян. Це – вже друга, після е-послуги призначення житлових субсидій послуг у соціальній сфері, яку запущено впродовж останніх півроку. Ми плануємо розширювати цей перелік і надалі. Наша мета – сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян та бізнесу».

 

За додатковою інформацію про послугу можна звертатися до:  

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/13620.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове