Міністерство соцiальної політики України


Виступ Міністра соціальної політики України Андрія Реви на пленарному засіданні 106-ї сесії Міжнародної конференції праці

12 Червня 2017, 15:21

 

Від імені тристоронньої делегації України вітаю усіх учасників Міжнародної конференції праці.

Як зазначено у доповіді Генерального директора, перед державами світу постає питання забезпечення справедливого переходу до екологічної стійкості, що має сприяти як отриманню гідної праці, так і захисту навколишнього середовища.

Уряд України приділяє значну увагу питанням довкілля через призму забезпечення гідної праці та сталого економічного зростання. Україна активно підтримує Цілі сталого розвитку та працює над їх включенням до нової Рамкової програми допомоги з розвитку між Урядом України та ООН (ЮНДАФ) на період 2018-2022 роки, де екологічні питання постають разом з питаннями економічного зростання і зайнятості.

Уряд України спрямовує свої зусилля на забезпечення адаптації національного законодавства до міжнародних трудових норм та стандартів ЄС, вдосконалення механізмів управління, створення сприятливих умов для підприємств, забезпечення українським жінкам і чоловікам рівного доступу до кращих та «зелених» робочих місць і соціального захисту. Ці зусилля були ключовими для виходу країни з кризи у 2016 році, які забезпечили перехід економіки від стабілізації до зростання.

Зокрема, Уряд розпочав реформу оплати праці. Першими кроками стало збільшення мінімальної заробітної плати на 100% та заходи з дотримання інфляції на помірному рівні, які привели до реального зростання заробітної плати на 20 відсотків (в січні-травні 2017 року). До кінця 2017 року передбачається прогнозоване зростання середньої заробітної плати на 37 відсотків. Реформа оплати праці передбачає перегляд встановлення заробітної плати з метою поступового підвищення реальної заробітної плати та ліквідації заборгованості по заробітній платі.

Реформа оплати праці відбувається разом з модернізацією системи інспекції праці. Ми вдячні МОП за всебічну технічну допомогу у застосуванні конвенцій МОП щодо інспекції праці (№№. 81 і 129). Міжнародні трудові стандарти стали орієнтиром для інтеграції служб інспекції праці, перегляду існуючих інструментів для посилення відповідності дотримання норм як шляхом профілактики, так і відповідними санкціями. Ми продовжимо посилювати ці перші багатообіцяючі результати з реформи інспекції праці, і розраховуємо на подальшу підтримку МОП.

Україна вважає своєчасною ініціативу МОП переглянути Рекомендацію № 71 та вітає прийняття нового стандарту МОП - Рекомендацію про зайнятість і гідну працю з метою забезпечення миру та потенціалу стійкості.

Для України ці питання набувають особливої уваги у контексті російської гібридної агресії на сході нашої держави. Уряд України витримує зовнішню загрозу і забезпечує соціальну підтримку та реінтеграцію більше 1,5 мільйона внутрішньо переміщених жінок, чоловіків, дітей і літніх людей з тимчасово окупованої території України - Автономної Республіки Крим та окупованих районів Донбасу.

Перед Україною стоять величезні виклики, які стосуються усіх сфер життя. Уряд відчуває велику відповідальність перед своїм народом за проведення широкомасштабних реформ, які, зазвичай, бувають дуже болючими але водночас необхідними для запуску потужних економічних механізмів і, як наслідок, підвищення рівня життя громадян.

  Уряд України надає особливого значення активізації соціального діалогу. Національна тристороння соціально-економічна рада набирає вагу у якості основного національного майданчика для справжнього тристороннього діалогу щодо основних проблем, які стоять перед країною і можливих рішень, в яких беруть активну участь перші особи держави. У серпні минулого року після чотирьох років колективних переговорів було підписано Тристоронню колективну угоду на національному рівні.

Уряд України вживає заходів для консолідації системи соціального захисту та розширення сфери її охоплення.

Україна перша на пострадянському просторі ратифікувала у  минулому році Конвенцію МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення. У світлі її реалізації, Уряд України розробляє реформи охорони здоров’я та системи пенсійного забезпечення для поліпшення якості послуг, фінансової стійкості та соціальної справедливості.

Ми розраховуємо та технічну допомогу МОП щодо імплементації Конвенції № 102.

Україна успішно продовжує реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема у сфері трудових відносин і умов праці, що передбачає адаптацію національного законодавства і практики відповідно до європейських директив, які враховують відповідні конвенції МОП. У найближчі роки Україна взяла на себе зобов'язання узгодити декілька десятків директив ЄС і приєднатися принаймні до дев'яти конвенцій МОП. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб висловити від імені Уряду України подяку Міжнародній організації праці за роки плідного співробітництва та підтримку України в проведенні реформ відповідно до міжнародних трудових стандартів та кращих практик.

Дякую за увагу!

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/13422.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове