Міністерство соцiальної політики України


Андрій Рева: У разі запровадження електронних трудових договорів Уряд захистить права працюючих людей і протистоятиме тіньовій зайнятості

7 Квітня 2017, 19:49

Абсолютно нову норму для України: обов’язкову електронну реєстрацію всіх трудових договорів Міністр соціальної політики України Андрій Рева пропонує  внести в новий Закон про зайнятість.

„Роботодавець буде зобов’язаний інформацію про працівника вносити в спеціальний реєстр. Це буде живий реєстр працюючих людей, - пояснює  Міністр соціальної політики. - Більше того, трудовий договір вважатиметься НЕ укладеним, якщо він НЕ зареєстрований електронно. Адже чимало людей потерпають від того, що працюють, але не мають при цьому соціальних гарантій, бо ніде офіційно не зареєстровані. Таким чином, якщо нам вдасться ввести електронну реєстрацію трудових договорів, то ми не  лише посилимо контроль, а й відповідальність перед працюючими людьми”.

Міністр вважає, що цей  трудовий договір можна буде накладати на систему персоніфікованого обліку Пенсійного Фонду, відслідковуючи стан виплат  зарплат, і те,  як сплачуються внески. Окрім того, цей, так званий,  живий реєстр  показуватиме й  кількість працюючих людей.

У разі припинення дії договору працівника  з роботодавцем, оформляється інший.

„Запровадження електронних трудових договорів, не лише дасть  можливість якісно  захистити трудові права громадян, а й успішно долати тіньову зайнятість”, - переконаний Андрій Рева.    

До речі, на даний момент  в Україні зафіксовано шість випадків штрафів роботодавців  за не укладений трудовий договір у максимальному  розмірі.  Це – десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/12924.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове