Міністерство соцiальної політики України


Картки надання послуг із соціальної підтримки населення, що надаються органами соціального захисту

28 Серпня 2017, 10:00

1. Включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

2. Призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

3. Надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу.

4.  Видання довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

5. Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

6. Призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам.

7. Призначення допомоги  при народженні дитини.

8. Призначення допомоги при усиновленні дитини.

9. Призначення допомоги  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи піклування.

10. Призначення допомоги на дітей одиноким матерям.

11. Призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

12. Призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.

13. Призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

14. Призначення надбавки на догляд до державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

15. Призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

16. Призначення державної соціальної допомоги на догляд:

одиноким малозабезпеченим особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності (крім інвалідів I групи);

малозабезпеченим інвалідам I групи, які одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності.

17. Призначення щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

18. Призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.

19. Призначення одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”.

20. Призначення одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам.

21. Призначення одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

22. Призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом I групи або за особою, яка досягла 80-річного віку.

23. Призначення компенсаційної виплати фізичній особі, яка надає соціальні послуги.

24. Призначення компенсацій та допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1.

25. Призначення компенсацій та допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 2.

26. Призначення компенсацій та допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 3.

27. Призначення компенсацій та допомоги батькам дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, та дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

28. Призначення одноразової компенсації сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

29. Призначення одноразової компенсації батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою

30. Призначення грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

31. Оплата додаткової відпустки строком 16 календарних днів відповідно до Закону України  „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

32. Виплата допомоги у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників відповідно до Закону України  „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

33. Призначення підвищеної стипендії учням і студентам відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

34. Призначення грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування інвалідам війни відповідно до законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”.

35. Призначення грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” та „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”.

36. Призначення деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування відповідно до Закону України „Про реабілітацію інвалідів в Україні”.

37. Призначення грошової компенсації вартості проїзду особам, які супроводжують інвалідів I та II групи до санаторіїв спінального профілю (двічі – до санаторію, двічі – у зворотному напрямку).

38Призначення компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад інвалідам війни.

39. Призначення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування.

40. Забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія законів України „Про статус ветеранів  війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”.

41. Забезпечення санаторно-курортними путівками осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким установлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України  „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

42. Забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів з дитинства та інвалідів від загального захворювання.

43. Забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

44. Забезпечення путівками на оздоровлення та відпочинок до дитячого закладу дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

45. Видання путівки на влаштування до будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричного пансіонату, пансіонату для ветеранів війни і праці.

46. Видання путівки на влаштування до психоневрологічного інтернату.

47. Видання путівки на влаштування до дитячого будинку-інтернату або молодіжного відділення дитячого будинку-інтернату.

48Видання направлення осіб з інвалідністю та / або дітей з інвалідністю до реабілітаційних установ сфери управління Мінсоцполітики та / або органів соціального захисту населення (регіонального та місцевого рівнів).

49. Прийняття рішення щодо соціального обслуговування громадянина територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

50. Видання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

51. Видання направлення на проходження облМСЕК, ЦМСЕК для взяття на облік та забезпечення автомобілем.

52. Видання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

53. Видання посвідчень особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років.

54. Установлення статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

55. Установлення статусу „учасник війни”.

56. Установлення статусу „інвалід війни”. 

57. Видання посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

58. Видання особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена

59. Видання дозволу опікуну

на вчинення правочинів щодо: відмови від майнових прав підопічного; видання письмових зобов’язань від імені підопічного; укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; укладення договорів щодо іншого цінного майна; на управління нерухомим майном або майном, яке потребує постійного управління, власником якого є підопічна недієздатна особа; на передачу нерухомого майна або майна, яке потребує постійного управління, власником якого є підопічна недієздатна особа, за договором в управління іншій особі.

60. Видання піклувальнику дозволу на надання згоди підопічній повнолітній особі, дієздатність якої обмежена, на вчинення правочинів щодо: відмови від майнових прав підопічного; видання письмових зобов’язань від імені підопічного; укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; укладення договорів щодо іншого цінного майна.

61. Розгляд звернень та повідомлень з приводу вчинення насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми

62. Соціальні послуги особам, які постраждали від насильства в сім’ї

63. Видання піклувальнику дозволу на надання згоди підопічній повнолітній особі, дієздатність якої обмежена, на вчинення правочинів щодо: відмови від майнових прав підопічного; видання письмових зобов’язань від імені підопічного; укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; укладення договорів щодо іншого цінного майна.

64. Видання направлення для знайомства з дитиною кандидатам в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі

65. Приймання документів для підготовки проекту рішення щодо встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу

66. Видання кандидатам в усиновлювачі висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини

67. Видання копії рішення (розпорядження) про надання дозволу (відмову) на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти

68. Облік кандидатів в усиновлювачі – громадян України

69. Надання інформації про дітей, які можуть бути усиновлені кандидатам в усиновлювачі – громадянам України

70. Видача Довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

71. Видання висновку про можливість бути усиновлювачем.

72. Видання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

73. Видання копії рішення (розпорядження) про надання дозволу (відмову) на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/11264.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове