Міністерство соцiальної політики України


В цьому матеріалі

Пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб

 

Відповідно до законодавства пенсія виплачується щомісяця за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків.

Призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам проводиться за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (зі змінами) (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку  для відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках – її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Тобто, для поновлення виплати пенсії необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання із:

заявою про поновлення виплати пенсії;

паспортом;

довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та її копією, виданою відповідно до вимог вищевказаного Порядку.

Територіальні органи Пенсійного фонду України призначають (відновлюють) виплату пенсії за особистим зверненням пенсіонера та після надходження відповідного рішення комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у м. Києві держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/content/pensiyne-zabezpechennya-vnutrishno-peremishchenih-osib.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове