Міністерство соцiальної політики України


Міністерство соціальної політики завжди приділяє увагу питанню підвищення кваліфікації фахівців, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

20 Квітня 2018, 08:54

 

18 – 20 квітня Мінсоцполітики у співпраці з Представництвом МОМ в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні проводить навчання для посадових осіб обласних державних адміністрацій, які відповідають за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, на тему «Протидія торгівлі людьми. Встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми».

Зі вступним словом виступила заступник Міністра Наталія Федорович, яка розповіла учасникам про основні тенденції у сфері протидії торгівлі людьми, головні досягнення Міністерства соціальної політики у цій сфері, а також акцентувала увагу слухачів на основних функціях та завданнях координаторів у сфері протидії торгівлі людьми на обласному рівні.

Під час першого дня навчання учасники дізнались про можливості використання ресурсів державних центрів зайнятості для підтримки мікропідприємництва, як однієї з форм запобігання торгівлі людьми, а також про досвід підтримки мікропідприємств Міжнародною організацією з міграції.

Враховуючи збільшення випадків втягнення громадян України, особливо дітей, у примусове жебракування, є потреба у напрацюванні механізму реагування основних суб’єктів Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, на такі випадки. Учасники мали можливість дізнатись про механізм реагування органів Національної поліції на випадки примусового жебракування та обговорити реальні історії втягнення осіб у цей вид торгівлі людьми з якими поділився представник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаним з торгівлею людьми, Національної поліції України.

Також, представник Міжнародної громадської організації «Кампанія А21» Алла Зоренко ознайомила учасників про діяльність організації та проекти, в рамках яких вони працюють з особами, які постраждали від торгівлі людьми. Учасники заходу поділились з колегами успішними проектами, які їм уже вдалось втілити з цією громадською організацією.

В рамках другого дня навчання, який був практичним, учасники працювали з практикуючим психологом Геннадієм Мустафаєвим, який розповів колегам про психологічні аспекти роботи з особами, які постраждали від торгівлі людьми та з дітьми, які були втягнені у примусове жебракування, а також закцентував увагу на наданні першої психологічної допомоги особам, які зазнали впливу кризових подій.

Окрім цього, разом з тренером та головою правління ГО «Велес+» Віктором Вальчуком, учасники працювали з питаннями трудової міграції та трудової експлуатації, аналізували реальні ситуацій на факт торгівлі людьми, а також, поділившись на групи, напрацювали механізм реагування на факти дитячого жебракування.

 

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/15168.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове