Міністерство соцiальної політики України


У Варшаві відбулось засідання, присвячене терпимості та недискримінації

21 Вересня 2017, 20:14
Під час Щорічної наради ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, яка проходить у Варшаві, відбулось засідання, присвячене терпимості та недискримінації.

Питанням забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та запобігання насильству стосовно жінок та дітей в Україні була присвячена промова Заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович.

„Тільки за останній рік в Україні сталася низка системних змін, спрямованих на зміцнення національного механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” – повідомила Наталія Федорович.

Водночас актуальною для України залишається нерівність чоловіків і жінок при прийнятті політичних та економічних рішень. Це проявляється в низькому представництві жінок на керівних посадах, в тому числі в бізнес-структурах, розрив в оплаті праці чоловіків і жінок, низькому рівні економічної активності жінок, наявності фактів дискримінації за ознакою статі.

Для вирішення цих проблем гендерний компонент включений в низку стратегічних документів.

Вперше гендерна бюджетування інтегровано в стратегічні документи Міністерства фінансів України. Вони стануть основою впровадження гендерного підходу в нормативно-правові акти, що регулюють бюджетний процес.

Гендерні питання лягли в основу Стратегії подолання бідності і Плану дій по її реалізації.

Для зменшення розриву в оплаті праці чоловіків і жінок збільшений розмір мінімальної заробітної плати, що дозволило підняти рівень оплати праці в бюджетній сфері, де переважно зайняті жінки. Результатом цих нововведень стало скорочення за півроку такого розриву на 5 відсотків. Якщо на початок року середньомісячна зарплата чоловіків перевищувала середньомісячну зарплату жінок на 25,4 відсотка, то в першому півріччі розрив скоротився до 20 відсотків.

Наталія Федорович також повідомила про кроки України для збільшення кількості жінок в представницьких органах влади.

Вона також повідомила про розроблену Мінсоцполітики Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. У Програмі передбачені заходи виконання заключних рекомендацій Комітету ООН за результатами розгляду восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Важливою частиною програми є врахування гендерного компоненту в програмах реформ, що здійснюються в Україні, в тому числі реформу з децентралізації.

„Україна бере на себе відповідальність за свій вибір між тимчасовими труднощами та довготривалими очікуваннями результатів від тих інвестицій, які вкладає в справу досягнення гендерної рівності, у прискорення часу і розширення простору для жінок в бурхливому та живому потоці змін”, - зазначила Наталія Федорович.




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/13951.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове