Міністерство соцiальної політики України


На телеканалі «Миколаїв» говорили про соціальну та професійну реабілітацію осіб з інвалідністю

23 Червня 2017, 15:37

 

Одним із основних напрямів соціальної політики держави щодо осіб з інвалідністю визначено реабілітацію як систему медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових заходів, спрямованих на надання особам допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму, усуненні обмежень їх життєдіяльності для досягнення і підтримання соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та інтеграції у суспільство.

Саме про це говорили сьогодні, 22 червня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» під час «гарячої лінії», в якій взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П.

На початку передачі Любов Петрівна зазначила, що усі складові системи реабілітації є важливими для забезпечення інтеграції осіб з інвалідністю до суспільного життя, однак окреме місце у системі реабілітації належить соціальній реабілітації, що має на меті відновлення здатності інвалідів до соціального функціонування, та професійній реабілітації, що спрямована на забезпечення реалізації цими особами їх невід’ємного загальнолюдського права на працю.

Сформована в державі система соціальної реабілітації дітей з інвалідністю дає змогу проводити цілеспрямовану загальнодержавну політику, націлену на досягнення дітьми-інвалідами оптимального фізичного, інтелектуального, психічного та соціального рівня життєдіяльності.

Для вирішення питання забезпечення реабілітації та соціальної адаптації дітей з інвалідністю в Миколаївській області функціонує 11 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та 8 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в яких 2017 року реабілітаційні послуги отримали 402 дитини з інвалідністю. В структурі центрів соціальної реабілітації утворюються стаціонарні відділення, що дає можливість отримати реабілітаційні послуги і дітям з віддалених сіл.

Крім того, для надання повного комплексу реабілітаційних послуг діти з інвалідністю направляються до Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який функціонує на території м. Миколаєва.

Бєлкіна Л.П. звернула увагу на те, що осіб з інвалідністю необхідно забезпечити належним чином організованою системою допомоги при виборі професії (фаху). Такою системою допомоги у виборі професії (фаху) виступає професійна орієнтація. Варто зауважити, що професійна орієнтація осіб з інвалідністю здійснюється головним чином за професіями, на які є поточна потреба на ринку праці, тоді як професійна орієнтація покликана сприяти громадянам у виборі тих професій (фахів), на які наявний попит на ринку праці не тільки у теперішній час, але й буде у перспективі.

Процес надання психологічної підтримки є важливим для усіх осіб з інвалідністю, однак особливого значення він набуває для молодих інвалідів, які ще не мають професії та не працювали. Психологічна підтримка осіб з інвалідністю на етапі проведення професійної орієнтації здійснюється шляхом проведення консультацій, психодіагностики, психологічної, корекції, психологічного тренінгу та інших індивідуальних та групових методів, спрямованих на зняття психологічного напруження, формування потреб особистої ініціативи у вирішенні проблем власної зайнятості, навчання ефективній поведінці на ринку праці (формування плану пошуку роботи, складання резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем) тощо.

Також Любов Петрівна зупинилась на професійній адаптації учасників антитерористичної операції, які мають можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, автошколах. Також на підприємствах та установах області, які мають ліцензії державного зразка на право здійснення діяльності, пов’язаної з наданням освітніх послуг у сфері позашкільної освіти.

Міські та районні органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань з державного бюджету укладають з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності договори про надання послуг із здійснення заходів із професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Строк професійного навчання учасників АТО не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

2016 року нові професії отримали 152 учасника антитерористичної операції на загальну суму 516,7 тис.грн., проведено навчання водіїв автотранспортних засобів, операторів котельні, електрогазозварник.

На 2017 рік для організації навчання новим професіям учасників антитерористичної операції у Миколаївській області передбачено 1153,8 тис. грн. На даний час отримали нові професії 42  учасника антитерористичної операції. Продовжують навчатися 82 учасника АТО та планується ще провчити 125 осіб. 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/13509.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове